Değişmesi Gereken Bir Şey Varsa O Sensin!

Genelde bir şeyler ters gittiğinde hata her zaman başka yerlerde aranır fakat başımıza gelen her şeyin sorumlusu aslında yine kendimiz olduğu gerçeği değiştirilemez..

Eğer bir konuda şikayet ediyorsanız, herhangi bir sorundan yakınıyorsanız veya herhangi bir şey ters gidiyorsa şikayet etmenize, herhangi bir başkasını suçlamanıza, başkalarını değiştirmeye çalışarak kendinizi tüketmenize hiç ama hiç gerek yok. Birine kızacaksanız yada birini suçlayacaksanız o kişi aynaya baktığınızda gördüğünüz kişi… Çünkü aslında şikayet ettiğiniz ne varsa sizde aynısını yapıyorsunuz. Bu farkındalığı kazanmak hayatımızı sihirli bir dokunuş ile dokunmuşcasına  baştan aşağıya değiştirmekte ancak bu gerçeği kabul etmek hiçte kolay değil. Durun bir düşünün kendinize dev aynasında değil boy aynasında bakın siz kimsiniz? şikeyet ettiğiniz özellikler aslında sizde varmı?

Hayat aslında bir aynadır ve size sizi gösterir yani ne ekersen onu biçersin… Her benlik farklı bilinçlere ve insani bilinç seviyelerine sahiptir. Ve bu bilinç seviyelerine benzer bilinçlerde kişileri kendine çeker.

Özümüzde bizde maddeyiz ve toprakta içeriğinde demir bakır alüminyum gibi elementler içeren elenmemiş maddedir. Tıpkı bir mıknatıs gibidir bedenimiz. Beynimiz düşünce üretir ve üretilen her düşünce bir manyetik alan oluşturur ve karşınıza çıkan olayları yaşatan kişilerde aslında aynanızdır. Benzer manyetik alanları oluşturan düşüncelere sahip kişiler.

Olumlu düşünmek olumlu etkilerle olumlu olaylar yaşamamıza sebep olurken olumsuz ve negatif düşünceler ise olumsuz nitelikte olaylar yaşamazı neden olur.

Örneğin çok basit örnek ile komşuluğun bittiğini, yada kimsenin merhaba demediği selam vermediği yada nazik olmadığını ifade ederiz sıklıkla günümüzde. Beklemek yerine 24 saat yani 1 gün boyunca bunu siz yapın asansörde yada apartmanda karşılaştığınız komşunuza merhaba diyin günaydın iyi akşamlar gününüz nasıl geçti nasılsınız güzel bir gün olsun gülümseyin ve samimi olun.  İlerleyen günlerde sonuçlara şaşıracaksınız çünkü sizin 24 saatlik deneyiniz esnasında karşılaştığınız kişiler haricinde bile sürekli asık suratlı yada negatif düşüncede olduğunu düşündüğünüz kişiler bile artık sizinle samimi, neşeli ve güler yüzlü iletişim kuracak ve ilk merhaba diyen onlar olacak..

Çekim yasasının işleyebilmesi için içten yani kalpten samimi ve gerçek düşüncelerin işe yarayacağını unutmayın. Çünkü kalbimizde oluşan  manyetik alan beynimizde oluşandan daha güçlü bir enerjidir ve bu bilim insanlarınca da onaylanmaktadır.

O zaman her şey gönlünüzce olsun 😉 huzurlu, mutlu ve neşe dolu sağlıklı günler dilerim.

Hangi dinde, ırkta, renkte, millette olursan ol kim olduğunu bilmesem de beraber bu dünyayı paylaştığımız ve aynı havayı soluduğumuz için seni seviyorum. Hoşçakal….

"İçeriği Nasıl Buldun? Hemen Bir İfade Bırak!"