Gelişim Aşamaları Döngüler

Evrene dünyamıza gece ve gündüze mevsimlere bir bitkinin gelişim sürecine dikkat ettiğimizde hep döngüleri gözlemleriz. Bir bitkinin tohum olarak ekilmesi ilk filizlenme ortaya çıkma büyüme güçlenme çiçeklenme meyve verme ve yaprak dökümü gibi bizlerde yaşamda tıpkı bir bitkinin süreçleri gibi süreçlere maruz kalırız. Anne karnına ekilen tohum 9 ayda mahsulünü verir. Dünyaya doğumumuz ile başlayan süreçte yine her 9 yılda bir dönüşüm ve değişim geçirdiğimiz döngüler ile yaşamımızı sürdürürüz.

Bu döngülerden şuan hangi dönemde olduğumuz doğum tarihimiz ile hesaplayabiliriz. Örneğin 25 – 04 – 1990 tarihinde doğmuş bir bireyin döngüde şuan hangi yılda olduğunu hesaplamak için Gün ve Ay hanesindeki rakamlar toplanır. Bu Örnekte Gün 2+5=7 ve Ay 4 olduğundan 7+4 =11 olacaktır. Bu sayı tek hane olacak şekle getirilir. 1+1= 2 sayımız oluşur.

Şuanki yaşadığımız yıl 2019 yılı baz alınarak bu yılın rakamları yine tek hane olacak hale gelene kadar toplanır. 2 + 0 + 1 + 9 =12 ve 1+ 2 = 3 şeklinde sonuç verir. Doğum tarihimizdeki Ay ve Gün rakamlarının toplamı 2 ve Şuan ki Yılımız 3 olduğuna göre döngüler deki yerimiz bu yıl 5 olacaktır.

Döngü Tablosu ise şöyledir.

1- Yeni kararlar Fikirler Başlangıçlar – Tohum

2- ilk Çimlenme

3- Filizlenme

4 – Gelişim, Test Süreci

5- Güçlenme

6- Büyüme

7- Çiçeklenme

8- Meyve verme – Bereket bolluk

9- Değişim, Yaprak Dökümü, Yeni Döngüye Hazırlık

Hayatımızda yaşayacağımız değişimlere, yıkımlara bilinçli hazırlık yaparsak yıkımın bize zararı olmayacak ve aslında yeni gelen güzel bir şey için bize geldiğini anlayacağız. Böylece gelişim sürecimizi daha rahat ilerletebiliriz..

"İçeriği Nasıl Buldun? Hemen Bir İfade Bırak!"