Nuhun Gemisi ve Kıyamet

Son yıllarda çokca konuşulan kıyamet konuşmaları kuşkusuz bize Nuh’un gemisini hatırlatıyor ve 2012 yılından bu yana bir çok kişi tufan bekliyor ve gemi inşa etmeye çalışıyor. Peki 21. yüzyılda bizi vuracak olan tufan nedir? Hangi dalgada boğulabiliriz? Bilim, düşünce ve bilgi okyanusunun dalgaları olabilir mi?

Bu aşamada inşa edilecek geminin kaptanıda bizler oluyoruz. Bilgi donanımızı arttırmalı, okumalı, araştırmalı öğrenmeli ve bilimin, gerçeklerin, bilginin ışığı ile aydınlatmalıyız gemimizi ve o gemide olacak herkesi kucaklamalıyız tıpkı dünyamızda devam eden ayrımcılık, ırk,din,renk lere kendi türümüzden insanlara yaptığımız yanlışları görüp bu gemide yol alan yolcular olduğumuzu unutmamalıyız. Bizlerde deneyimlerimizi, öğrendiklerimizi, gelişimlerimizi platformlarda(web sitemiz, bloglarımız, youtube, sosyal medya yada vb) paylaşarak bilginin büyümesi gelişmesi ve çoğalması ile ışıldayarak dünyayı aydınlatmasına katkı sağlamalıyız.

Asla unutmayın bir usta bilgisini deneyimini geride kalanlara aktarmıyorsa kendide bileylenmemiş bir bıcak gibi körelecektir. Bilgi ve deneyimlerimizi çağımızdaki bilgi akışının hızı düşünüldüğünde her an paylaşıyor olmamız gerekir yoksa bilgimiz tıpkı durgun bekleyen bir su gibi yosun tutar ve o anki değerini yitirir. Potansiyelimizi eylemlerimizle harekete geçirmeli ve bilginin ışığının saçılmasını sağlamalıyız.

Önce kendi hayat gemimizin kaptanı olduğumuzu sonrada deneyimlerimizin öğrendiklerimizin ve bildiklerimizin diğer gemilerin inşasına katkı sağlayacağını unutmayın. Ve geminizde herkese yer verin çünkü sevgi günümüzde en ihtiyac duyduğumuz şey.

Sevgide, huzurda, barış dolu günlerde ve neşeyle gönlünüzde ne varsa istediğiniz gerçek olduğu güzel günler diliyorum ve kim olursan ol seni seviyorum.

"İçeriği Nasıl Buldun? Hemen Bir İfade Bırak!"