Din ve Bilim Birbirinden Uzak Değildir…

Birbirine zıt fikirler gibi görülüyor olsa da aslında öyle değildir. Yaratılışı anlamak için geldiğimiz noktaya kadar ürettiğimiz bilgi sentezlediğimizde anlıyoruz ki aslında birbirine zıt görünen fikirlerin aslında aynı düşünce kalıplarının meydana getirdiği bilgi olduğunu görebiliriz.

Birçok inanışta tanrı yeryüzünü 6 gece 7 günde yaratmıştır. Bilim bize döllenen bir yumurtanın hücresel döngüsünün 6 gece 7 günde tamamlandığını ifade eder.

DNA yazılırken

Hepsinin temelinde İnsan Varoluş Aşamaları vardır ve gerçek olan şu ki insanın inancı ve düşüncüleri o kadar güçlüdür ki inandığınız şey kaderinizdir. Bütün dinler, kişisel gelişim eğitimleri, bilim, kimya,astroloji, fizik, biyoloji aslında simyadan türemiştir ve özünde bilginin gelişimi çeşitliğin artması daha derin çalışmalar gerçekleştirilebilmesi için alt kollara bölünmüştür.

Başlangıçta da her şey siyah ve beyaz ile başlar yani yokluk varlık gece gündüz devamında tıpkı DNA dizilimindeki eşleme gibi 4 mevsim gelir sonra 12 ay burçlar ve onun altında daha fazla alt olasılık. Bilinen insanlık tarihinde tüm medeniyetlerde tıpkı kabe etrafında dönülmesi gibi geçmişte de ayinlerde 360 derecelik dönüş gerçekleştirilmiştir. Tıpkı tüm gezegenlerin bir başka gezegenin uydusu olması gibi yada güneşin etrafında dönüş gibi aslında her şey birbirinin etrafında döner bilim bize maddenin titreşimde olduğundan ve gerçekte bedenimizi oluşturan moleküllerinde hareket halinde olduğunu göstermiştir.

Bizlerde farklı bilinç seviyelerinde düşünceleri olan varlıklarız ve gerçek olan şu ki bizlerde manyetik çekim yasalarına yani galaksi yasaları olarak nitelendirdiğim yasalara maruz kalırız.

Bu nedenle her benliğin bilinç seviyesi olduğu gibi ailenin, apartmanın, semtin, mahallenin, ilçenin, şehrin, ülkenin, kıtanın ve gezegenin farklı bilinç seviyeleri vardır.

Ne gece gündüze düşmandır ne bilim dine aslolan tek şey hepimizin aynı şeyden yaratıldığı hepimizin kardeş olduğu gerçeğidir. Ve kırdığımız, öldürdüğümüz, acıttığımız, ötekileştirdiğimiz, nefret ettiğimiz, yardım etmediğimiz kim varsa bizim bir parçamız olduğu hem din hem bilim tarafından kabul edilmektedir. Bu nedenle bir kişinin canını acıtırken, zarar verirken , üzerken, ağlatırken o kişinin siz olduğunu asla unutmayın…

Hatalarımız ders almak ve öğrenmek içindir geçmişten ders alıp aynı hatalarla ilerlemek yerine değişmek geleceğimizi daha güvenli ve adaletli bir yer olarak inşa etmemize yardımcı olacaktır.

Devamında okumanızda fayda olabilecek içerikler

İnsan Varoluş Aşamaları
Nuh’un Gemisi ve Kıyamet
Bilinç Nedir?
Bilinçlilik Seviyeleri

Sevgide, huzurda, barış dolu günlerde ve neşeyle gönlünüzde ne varsa istediğiniz gerçek olduğu güzel günler diliyorum ve kim olursan ol seni seviyorum.

"İçeriği Nasıl Buldun? Hemen Bir İfade Bırak!"